fbpx

Italská Panna cotta s jahodami

Panna cotta je lehký italský dezert ze smetany, želatiny a vanilkového lusku. Doslovně se překládá jako „vařená smetana“. Původ Panna cotty není zcela jasný. Italové věří, že tento slavný dezert, který zná celý svět, pochází z oblasti Langhe v Piemontu v severní Itálii. Výhodou Panna cotty je, že ji lze různě kombinovat s ovocem, karamelem, čokoládou či s čímkoliv, co smetanu dokáže parádně ochutit. Pokud ji zkombinujete s medem, skořicí a marinovanými hruškami, máte skvělý zimní až vánoční dezert.

Na recept potřebujeme

  • 750 ml smetany 28 až 33%
  • 250 ml mléka
  • 150 g cukru
  • 1× vanilkový lusk
  • 6× plátek želatiny
  • 500 g jahod

Mohlo by se vám hodit

5 minut příprava 10 minut vaření
5 porcí

Příprava Panna cotty

1. Recept na Panna cottu je velice jednoduchý a rychlý. Začneme tím, že želatinu namočíme na 10 minut do studené vody, aby nabobtnala.

2. Mezitím v rendlíku smícháme smetanu, mléko, cukr a vanilkový lusk (nejdříve vyškrábneme semínka a poté vložíme do smetany celý lusk) a přivedeme k varu, aby vanilka uvolnila své aroma. Jestliže jsme to stihli do 10 minut, přidáme želatinu a přivedeme pod bod varu – standardní želatina by se neměla vařit. Některé druhy ale bod varu vyžadují. Postupujeme proto dle návodu na obalu.

3. Ve třetím bodě se liší náš tip na přípravu od běžné přípravy. Většina kuchařů nalije horkou směs do forem a nechá vychladnout. Já doporučuji ještě před litím do formy směs vychladit a do forem či skleniček směs nalívat v poměrně hustém stavu. Vanilka tak nesedne na dno a rozptýlí se po celé Panna cottě.

4. Horkou směs tedy přelijeme do studené kovové nádoby a ponoříme do studené vody s ledem. Zhruba do 10 minut začne houstnout. Jakmile je želatina hustá tak, že udrží drobná semínka vanilky, přelijeme ji do forem a necháme zcela zatuhnout. V případě, že připravujeme větší množství než 1 litr, může vychlazení trvat déle.

 

Příprava jahodové omáčky a servírování

1. Jahody očistíme a pomocí tyčového mixéru rozmixujeme do hladka. Do této omáčky nic jiného nepřidávám. Jahody jsou dost sladké.

2. Pokud vám Panna cotta nejde z formiček či skleniček snadno vyndat, stačí je na pár vteřin ponořit do horké vody. Kraje se uvolní a obsah jde snadno vyklopit.

3. Panna cottu naservírujeme na talíř, přidáme jahody, omáčku a ozdobíme například nastrouhanou čokoládou.

 

S čím Panna cottu podávat?

Jak už bylo řečeno v úvodu, Panna cottu můžeme servírovat prakticky s čímkoliv. Nejlepší je ale s čerstvým ovocem – jako jsou jahody, maliny a ostružiny. Dále také s karamelem nebo můžete odzkoušet naší druhou kokosovou Panna cottu s čerstvým mangem.

 

Jak se vám recept líbí? Povedl se uvařit? Zaměnili jste nějakou surovinu? Pomozte komentářem nám i ostatním. Předem děkujeme.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vložením komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Váš e-mail nebude publikován.