fbpx

Salát z chřestu a pomeranče

Stejně jako chřest s Maltézskou omáčkou z krvavých pomerančů je tento salát neuvěřitelně svěží. Bylo by na škodu kazit jej složitým dresingem, jelikož sami pomeranče a zrníčka z granátového jablka pustí trochu sladké štávy. Společně s balsamicem a olivovým olejem se tak salát doslova sám dochutí.

Chřestová sezóna je skvělé období roku a každý rok se na ní hrozně těším. Chřest mám rád v jakékoliv podobě a je jedno jestli to je polévka, salát, příloha nebo hlavní chod s Holandskou omáčkou. Mimo jiné Holandské omáčce věnuji ve své knížce dostatek prostoru, rozhodně je se na co těšit.

Na recept potřebujeme

  • 20 ks zeleného chřestu
  • 3 ks pomeranče
  • 1 ks granátového jablka
  • 150 g listových salátů ( rukola, polníček, dubáček, mangold, aj.)

Na dochucení:

  • 2 lžíce olivového oleje Extra Virgin
  • 2 lžíce Balsamico krému
10 minut příprava

Příprava chřestového salátu

1. Nejprve je nutné připravit chřest. Začneme tím, že odlomíme nebo odřízneme dřevnaté konce a pokud je chřest hodně silný, může se z poloviny oloupat škrabkou.

2. Takto připravený chřest hodíme na 1 minutu do vroucí osolené vody a poté ihned přendáme do ledové vody, aby se přestal vařit. Tím chřest změkne a dostane krásně sytou zelenou barvu.

3. Chřest překrájíme na menší kouky a dáme do salátové mísy.

4. Z pomeranče nožem vykrájíme segmenty ( filátka) a přidáme ke chřestu.

5. Granátové jablko rozřízneme na půl a opatrně vyloupeme všechna zrníčka. Jde to snadno, ale hodně to špiní, tak pozor na zástěru nebo oblečení. Také dáme do salátové mísy.

6. Přidáme salátové listy a opatrně promícháme, aby se listy příliš nepolámaly.

7. V případě, že salát ihned podáváme, můžeme salát dochutit v míse olivovým olejem a Balsamico krémem. Pokud bude salát nějakou dobu na stole, doporučím, tak jako u jiných listových salátů, dochucovat až na talíři.

 

Jak se vám recept líbí? Povedl se uvařit? Zaměnili jste nějakou surovinu? Pomozte komentářem nám i ostatním. Předem děkujeme.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vložením komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Váš e-mail nebude publikován.