Krevetový salát s mangem, liči a granátovým jablkem

Mango, liči a granátové jablko jsou suroviny, které spolu dokonale ladí nejen barevně, ale také chutí, která je u každého trochu jiná. Ke krevetám skvělé.

Mango vždy vybírejte zralé, které bude nejen sladší, ale také šťavnatější. Liči můžete použít buď čerstvé, ale jelikož není všude k dostání, často používám sterilované, které je bez pecky a zároveň se nemusí loupat. U granátového jablka pozor při loupání, šťáva ze semínek špiní vše okolo – já používám hlubší misku, ve které lze granátové jablko otočit řezem dolů a vše vyloupat. Pokud by měl někdo zajimavý tip, napište ho do komentářů jako radu pro ostatní, ale samozřejmě i pro mne.

 

NA SALÁT POTŘEBUJEME


15 až 20 ks tygřích krevet

1 ks granátového jablka

2 ks manga

15 ks liči ( možné použít sterilované)

100 g mix listových salátů

1 ks limety

1 lžičku másla

 

na dochucení:

4 lžíce olivového oleje Extra Virgin

1 lžičku Balzamico octa

1 lžičku medu

pár kapek limetové štávy

 

 

POSTUP


1. Nejprve je nutné připravit krevety, které je třeba vyloupat a zbavit střívka, které vede těsně pod hřbetem ( stačí nožem hřbet naříznout a špinavé střívko vyndat). Dají se ovšem také koupit krevety zcela očištěné.

2. Krevety dáme do nepřilnavé rozpálené pánve a restujeme z obou stran jen pár minut. Osolíme, opepříme a stáhneme z ohně.

3. Nakonec ke krevetám dáme oříšek másla a můžeme krevety nechat zchladnout.

4. Mango oloupeme a nakrájíme, liči zbavíme slupky a pecky, zrníčka z granátového jablka opatrně vyloupeme.

5. Vše v míse promícháme s listovými saláty a dochutíme.

Pokud se salát nebude podávat hned, doporučím ochucení odložit, aby nesplihnul. Jakmile přijde k listovým salátům olivový olej, je lepší ihned konzumovat.

 

 

Krevetový salát

 

Krevetový salát s mangem a liči

 

 

 

 

Komentáře

komentáře